Data Scientist

Partnerünk, az Utopus Insights egy amerikai megújuló energetika analitikai vállalat. Jelenleg szél- és napenergiatermelés előrejelzéssel kapcsolatos nemzetközi projektjeikhez keresnek tapasztalt Data Scientist munkatársat, budapesti csapatuk bővítésére.

 Feladatok:

  • algoritmusok fejlesztése, tesztelése, validálása, és integrálása valósidejű analitikák elkészítéséhez,
  • komplex technikai problémák megoldása statisztikai, gépi tanulási és analitikus modellek segítségével
  • szélturbina és napenergia teljesítményének előrejelzése big data felhasználásával,
  • szélturbinák szervizigényének előrejelzése big data elemzés segítségével,
  • megújuló energia alapú erőművek modellezése, menetrendezése,
  • szoros együttműködés a fejlesztő csapattal és a teszteléssel.

Elvárások:

  • felsőfokú végzettség kapcsolódó – mérnöki/IT/Energetika- területen,
  • Python/R/Spark programozási nyelvekben szerzett több éves tapasztalat,
  • machine learning ismeretek,
  • big data ismeretek,
  • gyors tanulási és kiváló kommunikációs és elemzői készség,
  • önálló, ugyanakkor csapatmunkára is képes rugalmas személyiség,
  • kiváló, aktív angol nyelvtudás.

  • idősor elemzésben, előrejelzések készítésében, jelfeldolgozásban, anomáliák feldolgozásában szerzett tapasztalat,
  • Megújuló energetikai/meteorológiai ismeretek
  • Databricks/AWS tapasztalat
  • verziókezelő rendszerek ismerete,
  • munkatapasztalat agilis környezetben és nemzetközi csapatban.

  • érdekes, innovatív projektekben való részvétel lehetősége amelyek elősegítik a megújuló energiák forradalmát
  • versenyképes juttatási csomag,
  • home office lehetőség,
  • nemzetközi csapat, professzionális munkakörnyezet.

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük, küldje el számunkra önéletrajzi anyagát.