Senior Data Engineer

Partnerünk, az Utopus Insights amerikai megújuló energetika analitikai vállalat csapatába keresünk Senior Data Engineer munkatársat a data pipeline architektúra bővítési és optimalizálási feladataihoz.

Feladatok:

  • nagy mennyiségű idősoros adatok tárolására és visszakeresésére alkalmas skálázható megoldások tervezési és fejlesztési feladatainak ellátása,
  • machine learning modellek fejlesztésének, új funkciók bevezetésének támogatása,
  • részvétel az adatok validálására és teszetelésére szolgáló szoftverfejlesztési feladatokban,
  • nagy, összetett adathalmazok létrehozása a funkcionális/nem funkcionális üzleti követelményeknek megfelelően,
  • infrastuktúra fejlesztése AWS big data technológiákkal az adatok optimális kinyeréséhez, transzformációjához, integrációjához,
  • üzleti elemzési eszközök fejlesztése a működési hatékonyság és az üzleti teljesítmény méréséhez,
  • szoros együttműködés a data scientist, az adatelemző és az adatbázis szakértő munkatársakkal.

Elvárások:

  • felsőfokú végzettség kapcsolódó – mérnöki/IT/energetika- területen,
  • hasonló területen szerzett legalább 5 év tapasztalat,
  • relációs adatbázis ismeretek (SQL, NoSQL)
  • skálázható data pipeline-ok építésében szerzett tapasztalat (Apache Spark, Kafka, AWS Kinesis)
  • AWS technológiákban szerzett tapasztalat (EC2/Lambda/EMR/RDS/Redshift)
  • szakmai igényesség, érdeklődés, nyitottság a fejlődésre,
  • big data pipeline-ok, architektúrák és adathalmazok építésében és optimalizálásában szerzett tapasztalat
  • erős elemző készség, csapatjátékos szemlélet,
  • kiváló, aktív angol nyelvtudás.

Előny:

  • PostrgeSQL, MongoDB ismeret,
  • Data Lake használatában szerzett tapasztalat,
  • Databricks, Kubernetes ismeret,
  • IOT/ idősoros adatokkal kapcsolatos tapasztalat.

  • érdekes, innovatív projektekben való részvétel, amelyek elősegítik a megújuló energiák forradalmát,
  • versenyképes juttatási csomag,
  • home office lehetőség,
  • nemzetközi csapat, professzionális munkakörnyezet.

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük, küldje el számunkra önéletrajzi anyagát.