Data Engineer

Partnerünk, az Utopus Insights amerikai megújuló energetikai analitikákkal foglalkozó vállalat csapatába keresünk Data Engineer munkatársat a szélerőművek teljesítményét monitorozó eszköz fejlesztéséhez.

Feladatok:

  • ’big data’ data pipleline architecktúra optimalizálása és bővítése az üzleti igényeknek megfelelően,
  • gyökérok-elemzés, részvétel az adatok validálására és tesztelésére szolgáló szoftverfejlesztési feladatokban,
  • üzleti elemzési eszközök fejlesztése a működési hatékonyság és az üzleti teljesítmény méréséhez,
  • szoros együttműködés a data scientist, az adatelemző és az adatbázis szakértő munkatársakkal,
  • agilis módszertan szerinti munkavégzés (cross-functional squad model).

Elvárások:

  • felsőfokú végzettség kapcsolódó – mérnöki/IT/energetika- területen,
  • hasonló területen szerzett legalább 3-4 év tapasztalat,
  • Data Lake analitikákból származó adatok megértése,
  • skálázható data pipeline-ok építésében szerzett tapasztalat (Apache Spark, Py-Spark),
  • felhőalapú technológiákban szerzett tapasztalat,
  • magabiztos SQL ismeretek,
  • objektum-orientált szkriptnyelvek ismerete: Python vagy Scala,
  • szakmai igényesség, érdeklődés, nyitottság a fejlődésre,
  • erős elemző készség, csapatjátékos szemlélet,
  • kiváló, aktív angol nyelvtudás.

  • AWS technológiákban szerzett tapasztalat (EMR/Lambda/Glue/RDS/Redshift),
  • NoSQL ismeretek (MongoDB),
  • IOT/ idősoros adatokkal kapcsolatos tapasztalat.

  • érdekes, innovatív projektekben való részvétel, amelyek elősegítik a megújuló energiák forradalmát,
  • versenyképes juttatási csomag,
  • home office lehetőség,
  • nemzetközi csapat, professzionális munkakörnyezet.

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük, küldje el számunkra önéletrajzi anyagát.